Łóżkowa sprawa!


 NIE MA DLA MNIE TEMATÓW TABU, człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce.

(Tekst bez wulgaryzmów, ale o sprawach dorosłych).

Bywało, że przychodziły do mnie osoby, dziękując za to, że trening zmienił ich życie. Zdrowy styl bycia, lepsza dieta, mocniejsze i jędrniejsze ciało. Niektórzy pokochali w końcu łóżko i bezwzględnie zawsze wychodził mi rumieniec na twarzy, bo słuchać o lepszej kondycji, w sensie nie sportowym … nie było łatwo.  TERAZ UŚMIECHAM SIĘ WSZYSTKIMI ZĘBAMI, CIESZĄC SIĘ, ŻE Z KOWALA CIAŁA STAŁAM SIĘ PROWODYREM DO PRZEMIAN ZARÓWNO WEWNĘTRZNYCH, JAK I TYCH NAMACALNYCH I BARDZIEJ SATYSFAKCJONUJĄCYCH.

keep-calm-workout-eat-healthy-look-good-naked

W związku z tym, że uprawiam bardzo dużo form sportu, propagując wszechstronność, to spojrzałam do internetu, aby zasięgnąć opinii ile tak właściwie udaje nam się stracić kcal, poprzez aktywność z partenerem i dowiedziałam się, że jest  to ubytek jest rzędu  ok. 350 kcal. A jeśli do tego będziecie wydatkować więcej energii np poprzez kręcenie biodrami, to zgubicie jeszcze +/- 50 kcal.

Dla porównania pokażę Wam ile się trzeba napracować na treningu, żeby pozbyć się zbędnego tłuszczyku, oto moje bieganie:Screen Shot 2014-01-26 at 18.24.00

Jak na tym tle wyglądają inne sporty? Przeanalizujmy:

 

Screen Shot 2014-01-26 at 18.29.07

Dość o cielesności, przejdźmy do sportu. 

Żeby nasze życie seksualne przynosiło jak najwięcej satysfakcji trzeba o nie zadbać. W tej materii jednym z naszych największych sprzymierzeńców jest … sport. Dlaczego? Funkcje seksualne zarówno kobiet jak i mężczyzn zależą bezpośrednio od stanu zdrowia. Według badań, problemy na tle seksualnym pojawiają się najczęściej wśród osób o słabszej kondycji – zarówno fizycznej jak i psychicznej. Nie bez znaczenia jest też akceptacja własnego ciała i dobre samopoczucie, które cechuje większość osób czynnie uprawiających sport. Osoby z pozytywnym nastawieniem do samego siebie, odczuwają dużo więcej radości z obcowania z partnerem (partnerką), niż te pełne kompleksów. Regularny wysiłek fizyczny wzmacnia układ krążeniowo – oddechowy i poprawia ukrwienie, przez co znaczenie obniża ryzyko wystąpienia kłopotów ze stanięciem na wysokości zadania. Kolejnym wrogiem „męskości” i nie tylko,  jest nadwaga, a najlepszym sposobem na jej likwidację jest regularny trening oraz zdrowa dieta.

Poszperałam, przygotowując się do rozprawki i dodam za naukowcami z New England Research Institute:

„…Według badań mężczyźni, którzy regularnie wykonują wysiłek fizyczny podejmują aktywność seksualną częściej, częściej osiągają też orgazm przez co wzrasta ich satysfakcja i samoocena. Tyle o mężczyznach. A co z kobiecą seksualnością? Sprawa wygląda podobnie jak u płci brzydkiej. Główną rolę w czerpaniu przyjemności z kontaktów intymnych gra odpowiednie ukrwienie narządów płciowych. Naukowcy z Uniwersytetu w Teksasie poddali badaniu przepływ krwi w sferze intymniej u kobiet. Okazało się, że reakcja na bodźce seksualne była o 169% (!!!)większa u tych pań, które wcześniej wykonały wysiłek fizyczny. To chyba dobry argument zachęcający Panie do uprawiania sportu? (to jako dedykacja dla Pań, które maja kłopot wyrwać się z domu na ćwiczenia).  Nie można też nie doceniać wpływu jaki ma trening (szczególnie pilates i joga) na głębokie mięśnie brzucha oraz mięśnie dna miednicy. Mają one bezpośredni wpływ na narządy płciowe, wiec świadomość tych mięśni, ich kontrola i wzmocnienie pozwolą na częstsze i mocniejsze orgazmy. Tym, co może całkowicie odebrać ochotę na figle w łóżku jest stres. Regularne ćwiczenia fizyczne redukują jego poziom i znacznie poprawiają nastrój więc, kto często trenuje ten zostawia problemy za drzwiami sypialni. Dodatkowo treningi zmniejszają bóle mięśni i stawów, które często towarzyszą siedzącemu trybowi życia. Dlatego osoby zaprzyjaźnione z fitness mają w łóżku więcej wigoru. I na koniec jeszcze jedna sprawa. Orgazm jest niczym innym jak wielokrotnym skurczem mięśni, więc poprawienie kondycji i siły znacznie podnosi odczuwane doznania.

Czy potrzeba zatem jeszcze jakiejś zachęty aby w tej chwili wstać z kanapy i zrobić coś pożytecznego dla swojego ciała? Sami sobie odpowiedzcie! Ja zrobiłam swoje, Wam życzę dobrej nocy!

Screen Shot 2014-01-26 at 18.04.05

Piękna jest z Bestą by mnq Kastelik

 

 

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s